Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan

Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan

Uzmanımızın başvuru sebebinizle çalışıp çalışmadığını öğrenmek için lütfen bize ulaşınız.

Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan, klinik psikologların bağımsız çalışma alanlarına giren her konuyu çalışmaktadır. Klinik Psikologların Bağımsız Çalışma Alanları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan başlıca çalışma konuları: stres, yalnızlık hissi, isteksizlik, anlamsızlık, fazla düşünme, yorucu duygu durum değişimleri, değersizlik duygusu, yetersizlik duygusu, kayıp, yas, terk, ihmal, kötü muamele, zor yaşam olayları, çocuklukta olumsuz yaşam olayları ile alakalı problemler, kötü olayların akla tekrar tekrar gelmesi, yetiştirme ile alakalı diğer problemler, sürekli bir konuyu düşünmek, suçluluk, boşluk duygusu, ait olamama hissi, dışlanma hissi, yabancılık hissi, uyum süreci zorlukları, hastalık ve tedavi sonrası dönem, teşhis edilmemiş korku verici şikayetler, evlilik, boşanma, aldatılma, kıskançlık, biten ilişki sonrası dönem, ilişki problemleri, bağlanma sorunları, cinsel sorunlar, cinsiyet, sosyal ilişkilerdeki sorunlar, sosyal çevre ile alakalı diğer problemler, okul ile alakalı sorunlar, ebeveynlerle yaşanan sorunlar, çocuklarla yaşanan sorunlar, sınav kaygısı, gelecek kaygısı, mobbing, iş yerinde performans ile alakalı sorunlar, iş ile alakalı diğer problemler, sorumluluk ile alakalı sorunlar, kişisel gelişim, rol çatışması, yaşam yönetimi güçlükleri, alkol tütün ilaç kötüye kullanımı için danışma vb.

Bilişsel davranışçı terapi ekolünü benimseyen Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan, EMDR alanında kendini geliştirmiştir. EMDR süpervizyonlarını başarı ile tamamlamıştır.

Doğan Şahin’den Psikodinamik Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Dr. Christof Loose & Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Çocuk, Ergen Şema eğitimini almıştır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu alanında uygulanan Attentioner Dikkat Eğitimi’ni tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Mindfulness Bilinçli Farkındalık eğitimine katılmıştır. Aile Danışmanlığı sertifikası vardır.

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Ardından Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına katılmıştır. “Madde Kullanım Bozukluğu Olan Bireylerde Kişilik Bozukluğu Eş Tanı Değerlendirmesi” projesini sunduktan sonra yüksek onur derecesi ile uzman klinik psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi boyunca, Kavi Danışmanlık ve Balıklı Rum Hastanesi’nde staj yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimindeki stajını ise NP Beyin Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Uzman Klinik Psikolog Merve Arslan Danışan Yorumları

Merve Hanımla birinci yılımızı doldurmak üzereyiz. Kendisi olaylara ve kendime olan bakış açımda bir sürü şeyi fark etmemi sağladı. Seanslarda gösterdiği tekniklerle alakalı ödevler verdi ve ben onları yaptıkça her şeyin daha iyiye gittiğini gördüm. Bir sıkıntıyla karşılaşınca o teknikleri yapıyorum. Kendisi bilgili ve güvenilir bir psikologtur. Herkese öneririm.

Benim cinsel sorunlarım vardı ve kimseyle konuşamıyordum evliliğimde sorunlar olmaya başlamıştı. Kendisiyle emdr çalışmaları yaptık. Merve hanımla her şeyi konuşabildim. Özgüvenimde artış oldu. Teşekkürler…

Merve hanımla yollarımız iyi ki kesişmiş. Her zaman güleryüzlü ve kendisiyle konuştuğunuzda anlaşılmış hissediyorsunuz. Ben hayatta ilk defa anlaşılmış hissettim. Emdr almak isteyen kişilere merve hanımı öneririm.

Ben üniversite sınavıyla alakalı stres oluyordum. Bir arkadaşımın önerisiyle merve hanıma gittim. EMDR yaptık ve sınav gününe birlikte hazırlandık. Sınava girdiğimde her şey beklediğimden de rahat oldu. Kendisine sınavdan sonra da devam etmek istediğimi söyledim kendisi danışmanlık sürecine devam etmeyi kabul etti. Her şey için çok teşekkürler.

Güleryüzü ve olaylara bakış açısı beni derinden etkileyen bir psikologtur merve hanım. Daha önce danışmanlık almıştım ancak devam edememiştim. Merve hanımı önerdiler kendisiyle ilk görüşmeden itibaren başka bir enerji kurduk.

Merve hanımla sürecimize başlayalı 6 ay oldu.Biten ilişkim sonrası yaşadığım zor sürecimde bana tüm içtenliğiyle yardımcı oldu.Bu sürece ve yaşadığım olaylarla hiç bakamadığım bir pencereden bakmamı sağladı ve zihnimde karanlık olan o koyu yer aydınlandı Merve hanım sayesinde güçlü taraflarımı keşfetmeye başladım kendisine çok teşekkür ediyorum.